Cena wynajmu lawety

Cena wynajmu lawety

Cena wynajmu lawety uzależniona jest od wielu czynników. Najważniejszym kryterium jest oczywiście pożyczony czas. Na kwestie finansowe mają również wpływ takie czynniki, jak ładowność naczepy oraz to, czy w jej leasingu doszło do wypadku drogowego, czy wypadku z innym pojazdem. Cena tej usługi może się również różnić w różnych częściach Polski.

Wiele wypożyczalni oferuje swoim klientom różne rabaty, które wpływają na atrakcyjność ich ofert. Warto je ze sobą porównać przed podjęciem ostatecznej decyzji. Powinieneś także wiedzieć, że wbrew powszechnemu przekonaniu przyczepa i przyczepa nie są synonimami. To dwie zupełnie różne rzeczy, więc przed wynajmem jednej lub drugiej powinieneś dokładnie wiedzieć, czym jesteś zainteresowany. Przyczepa to tylko platforma załadunkowa, a przyczepa to kompleksowe rozwiązanie łączące kokpit transportowy z przyczepą.

Cena wynajmu lawety

Ile zapłacisz za wypożyczenie przyczepy zależy od jej wielkości, dopuszczalnej masy całkowitej, a zwłaszcza długości wynajmu. Generalnie ogólna cena waha się od 250 do 400 zł za dobę. Wypożyczalnie oferują również czynsze godzinowe, tygodniowe, a nawet miesięczne. Tak więc rzeczywiście można dostosować plan działania do własnych potrzeb.

Jeśli rozważaną opcją jest wynajęcie przyczepy bez kierowcy, koszt takiej przygody wyniesie około 150-200 zł za cztery godziny. Często można również wykupić usługę pomocy drogowej, znaną jako pomoc drogowa. Różnica w cenie jest również związana z lokalizacją wypożyczalni. Podobna usługa kosztuje w dużych miastach około 100 zł i nie jest uzależniona od ilości przejechanych kilometrów, pod warunkiem, że przyczepę można przemieszczać tylko w obrębie metropolii lub grupy miast. Wypożyczalnia przyczep do użytku poza obszarami miejskimi jest nieco inna. Opłata waha się wtedy od 1,5 zł do 3 zł za przejechany kilometr.

Stosunek ceny między długością pojazdu a ładownością jest następujący:

  • Średni koszt przyczepy 5-metrowej o ładowności 2 ton to 180 zł za dobę;
  • Dopuszcza się przyczepy 9-metrowe o masie całkowitej nie przekraczającej 3 ton – cena 250 zł za dobę;
  • Przyczepy do przewozu małych pojazdów i maszyn można wypożyczyć za 70 zł za dobę.

Wynajem: Przyczepa i niezbędne uprawnienia

Chcąc wynająć przyczepę https://www.readyrent.pl/wynajem-autolawet-szczecin.html należy zwrócić uwagę nie tylko na jej cenę, ale również na wymagania, jakie musi spełnić kierowca. Ważne jest, aby pamiętać, że tego typu pojazdem może kierować każdy, kto ma prawo jazdy klasy B, pod warunkiem, że na nim znajduje się nie więcej niż jeden samochód lub maszyna.

Większość polskich wypożyczalni twierdzi, że wynajmuje przyczepy tylko osobom powyżej 25 roku życia, które posiadają prawo jazdy od ponad 3 lat. Jest to skuteczna forma bezpieczeństwa zarówno dla właściciela wynajmowanego pojazdu, jak i jego przypadkowego kierowcy. Warto wspomnieć, że koszty związane z wynajmem przyczepy są znacznie niższe, ale generalnie do korzystania z niej wymagane jest prawo jazdy B+E. Dotyczy to pojazdów o dopuszczalnej masie całkowitej większej niż 3,5 tony, ale jednocześnie mniejszej niż 7 ton. Jeśli przewozisz cięższy ładunek o DMC 7 ton, musisz mieć prawo jazdy klasy C.

Korzystanie z lawety w praktyce

Cena wynajmu lawety
Cena wynajmu lawety

Przyczepy kojarzą się przede wszystkim z pojazdami, które realizują funkcje pomocy drogowej. W rzeczywistości są często używane do usuwania przypadkowo uszkodzonych samochodów lub samochodów, które nie mogą kontynuować jazdy poza drogą. Warto jednak wiedzieć, że wypożyczenie przyczepy często wiąże się z transportem lub przetransportowaniem samochodu z zagranicy do Polski. Holowanie ich jest szczególnie potrzebne, gdy zabiera się je do dalszych transakcji. Sprzedawcy często przywożą uszkodzone auta, czyli takie, które wymagają naprawy lub wymiany na jedną część.

Taka praktyka jest powszechna, ponieważ tańszym rozwiązaniem jest sprowadzenie uszkodzonego samochodu np. z Niemiec i naprawienie go w Polsce, a nie próba naprawy u naszego zachodniego sąsiada. Usługa oferowana przez mechaników w Polsce i za granicą jest na tyle różna, że ​​nawet biorąc pod uwagę koszt wynajmu przyczepy i przyczepy (ok. 10 litrów oleju napędowego na 100 kilometrów), dealerzy nadal decydują się na sprowadzanie aut spoza granic Polski.

Pamiętaj, że ustawiając samochód na platformie ładunkowej musisz przestrzegać wszystkich zasad bezpieczeństwa. Ciągnik musi być ustawiony możliwie stabilnie i zabezpieczony specjalnymi linami i sprzączkami. Problemu tego nie można lekceważyć, gdyż każde naruszenie w jego zakresie może doprowadzić do nieszczęśliwego wypadku.

READYrent wynajem busów
Europejska 17
71-069 Szczecin
539 445 566
www.readyrent.pl