Jak założyć konto na Apple ID

Jak założyć konto na Apple ID

Jesteś nowym użytkownikiem urządzenia od Apple i nie wiesz jak założyć konto Apple ID? Nie przejmuj się, spieszymy z pomocą. Jeśli chcesz zarejestrować się do usługi Apple, a nie wiesz jak to zrobić, to koniecznie przeczytaj poniższy artykuł, z którego dowiesz się jak możesz założyć konto Apple ID. Konto to jest wymagane, aby móc korzystać z aplikacji, jakie zapewnia Apple.

Czym jest Apple ID?

Jeżeli korzystasz z urządzeń Apple, to zapewne doskonale zdajesz sobie sprawę z tego, czym jest Apple ID. Jeżeli natomiast pierwszy raz zetknąłeś się z urządzeniem od tej marki, to najpierw musisz dowiedzieć się do czego służy to konto i dlaczego trzeba się zarejestrować. Apple ID to konto, które umożliwia korzystanie z wielu usług Apple, takich jak np.: App Store, Apple Music, iMessage, FaceTime lub iCloud. Konto to obejmuje adres e‑mail, hasło służące do logowania oraz wszelkie dane, które na nim umieścisz. Zasady firmy Apple wymuszają, aby hasło zabezpieczające dostęp do konta było bardzo silne – dlatego masz pewność, że Twoje dane będą bezpieczne.

Zakładanie konta na urządzeniach mobilnych z systemem iOS

Jeżeli chcesz założyć Apple ID przy użyciu urządzenia z iOS, to masz dwie możliwości, aby to zrobić. Pierwszą z nich jest rejestracja podczas konfiguracji urządzenia, natomiast jeśli nie zrobisz tego w tym momencie, to możesz założyć konto także już po uruchomieniu urządzenia. Poniżej przedstawiono dokładne instrukcje dotyczące rejestracji w poszczególnych przypadkach.

Zakładanie konta podczas konfiguracji urządzenia

Jeśli wejdziesz w posiadanie swojego pierwszego urządzenia od Apple ID, to najprawdopodobniej dokonasz rejestracji przy jego konfigurowaniu. Podczas pierwszego uruchomienia urządzenie zapyta o to, czy posiadasz konto, musisz wybrać wówczas opcję, że nie masz konta Apple ID, aby móc rozpocząć rejestrację. W następnej kolejności musisz wypełnić wszystkie niezbędne dane, o jakie zostaniesz poproszony – w tym datę urodzenia, imię i nazwisko oraz adres mailowy. Pamiętaj o tym, że e-mail będzie służył od tej pory jako identyfikator użytkownika. Na ekranie Twojego urządzenia wyświetlą się dokładne informacje o dalszych działaniach – podczas których konieczne będzie potwierdzenie adresu mailowego oraz weryfikacja numeru telefonu. Urządzenie przeprowadzi także konfigurację uwierzytelniania dwupoziomowego, aby jeszcze lepiej zabezpieczyć Twoje dane. Jeśli zdecydujesz się na ominięcie tego kroku, to możesz zrobić to później korzystając z ustawień w telefonie. Jeśli natomiast stwierdzisz, że nie chcesz zakładać teraz konta Apple ID, to również możesz wrócić do tego po uruchomieniu smartfona. Konto to jest wymagane, aby móc korzystać ze sklepu Apple oraz wszystkich znajdujących się w nim aplikacji.

Zakładanie konta po uruchomieniu urządzenia

Jeżeli podczas konfiguracji nowego urządzenia pominąłeś tworzenie konta Apple ID, a chciałbyś skorzystać z aplikacji dostępnych na systemie iOS, to możesz zarejestrować się poprzez skorzystanie z App Store. Rejestrację należy rozpocząć od uruchomienia aplikacji App Store, a następnie wybrania opcji logowania. W tym momencie na ekranie powinna pojawić się opcja “Utwórz nowy Apple ID”. Jeśli taka możliwość nie pojawia się na ekranie Twojego urządzenia, to sprawdź czy nastąpiło wylogowanie z iCloud. Kiedy klikniesz we wcześniej wskazaną opcję to na ekranie pojawią się instrukcje dotyczące kolejnych działań – postępuj zgodnie z nimi. Kolejnym krokiem jest wprowadzenie danych karty kredytowej, aby móc korzystać ze sklepu Apple. Jeśli nie chcesz tego robić możesz wybrać opcję “brak” – wówczas Twoja karta kredytowanie nie zostanie podpięta do konta. Pozostaje już tylko potwierdzenie numeru telefonu – jest to jeden z ostatnich, ale za to bardzo istotnych kroków, gdyż w przyszłości może pomóc w odzyskaniu zapomnianego hasła. Na koniec na swojej skrzynce mailowej znajdziesz wiadomość od Apple, w której będą znajdowały się instrukcje dotyczące weryfikacji podanego adresu. Po dokonaniu weryfikacji możesz już przystąpić do zalogowania się do swojego konta Apple ID i innych aplikacji powiązanych z kontem, takich jak np. Apple Music.

Zakładanie konta na komputerach z systemem Mac i Windows

Do założenia konta Apple ID nie musisz być w posiadaniu urządzenia mobilnego z systemem iOS. Możesz zrobić to także przy użyciu komputera od Apple, a nawet za pomocą urządzenia z systemem Windows lub Android. Jeśli używasz komputera od Apple, to cały proces rejestracji wygląda dokładnie tak samo, jak w przypadku urządzeń mobilnych. Jeżeli natomiast do założenia Apple ID będziesz używać komputera z systemem Windows, to możesz zrobić to poprzez aplikację iTunes – przed uruchomieniem sprawdź, czy jest ona zaktualizowana do najnowszej wersji. Kiedy wejdziesz do aplikacji musisz wybrać opcję “konto”, po czym kliknąć przycisk logowania, a następnie wybierz wariant “Utwórz nowy Apple ID”. W tym momencie musisz postępować zgodnie z instrukcjami wyświetlanymi na ekranie komputera, aby prawidło dokończyć proces rejestracji.