Poszukiwanie wymarzonej pracy

Polacy coraz częściej zmieniają pracę z przeróżnych powodów. Chcemy więcej zarabiać, zmienić otoczenie, potrzebujemy nowych wyzwań a także poszukujemy jasnej ścieżki kariery. Kiedyś nasi rodzice przez całe swoje życie pracowali w jednym zakładzie i odpadały jakiekolwiek zmiany. Dzisiaj natomiast rynek pracy jest tak ogromny, że pracownicy swobodnie mogą zmieniać miejsca w poszukiwaniu tego idealnego. Często kolejne firmy są krokiem to realizacji zaplanowanej ścieżki kariery.

Strony internetowe z ofertami pracy

W dzisiejszych czasach najczęściej szukamy pracy poprzez strony internetowe. W zależności od tego, jakiego zajęcia poszukujemy musimy korzystać z różnych stron. Nie ma problemu również, żeby zalogować się na kilku najważniejszych i to tam zgłaszać swoje kandydatury. W wielu branżach możemy zauważyć sporą rotację pracowników i mnóstwo ofert pracy, na które nikt nie odpowiada. Może to wynikać z dwóch powodów. Po pierwsze pracodawcy szukają pracowników nawet, gdy ich nie potrzebują więc nie prowadzą żadnych rozmów kwalifikacyjnych. Po drugie nasze cv często nie wyróżnia się niczym spośród tłumu, dlatego jest pomijane.

Na stronach znajdziemy również oferty pracy od agencji pracy- pośrednictwo pracy . Gdy raz wyślemy takie zgłoszenie agencja często się odzywa, czy może skorzystać z naszych danych w dalszych procesach rekrutacyjnych, co pozwoli na szybsze znalezienie odpowiedniej pracy. Zadbajmy również o nasz cv, żeby odpowiadało pracy, o którą naprawdę się staramy. Tak ułóżmy naszą ścieżkę kariery, żeby pasowała do poszukiwane zajęcia.

Urząd pracy

W sytuacji, gdy zostaliśmy zwolnieni lub sami zrezygnowaliśmy z pracy to powinniśmy się zarejestrować w urzędzie pracy. Pozwoli to na zdobycie ubezpieczenia, co jest niezwykle ważne. Je

śli szybko dostaniemy nową pracę to nie przepadnie nam jej ciągłość, co w późniejszych świadczeniach jest niezwykle istotne. W urzędzie również możemy uzyskać pomoc w kształtowaniu naszej kariery. Możemy otrzymać dofinansowanie na różnego rodzaju kursy zawodowe, a także środki na rozpoczęcie własnej działalności gospodarczej.

W urzędzie bardzo często na samej tablicy ogłoszeń możemy znaleźć oferty ( apsprofit.pl/biuro-posrednictwa-pracy-dla-ukraincow/ ), gdzie agencja pracy- pośrednictwo pracy oferuje swoje usługi. Znaleźć możemy również informacje o odbywających się kursach i szkoleniach, w których możemy wziąć udział zupełnie za darmo. Dopasujmy je tak, żeby np. móc się przebranżowić, gdy stare stanowisko pracy nam już nie odpowiada i chcemy coś zmienić w swoim życiu.

Projekty unijne

Chociaż czasy, kiedy na każdym kroku czekały na nas projekty unijne już dawno minęły to ciągle możemy na nie trafić. Bardzo często realizowane są one przez agencja pracy- pośrednictwo pracy i tam musimy szukać ewentualnych informacji. Również urząd pracy często ma informacje o takich projektach. Na początek musimy znaleźć taki, który będzie adresowany do nas. Najczęściej są one zapisywane dla danych miast, płci czy osób w odpowiednim wieku. Jeśli uda nam się znaleźć taki projekt to oczywiście albo musimy być zarejestrowanymi osobami bezrobotnymi, nasze stanowisko pracy musi być w likwidacji lub umowa o pracę kończyć się bez szans na przedłużenie. W zależności od rodzaju projektu mamy ogromne możliwości, by skorzystać z fachowej pomocy.

Przede wszystkim w ramach takich projektów możemy uzyskać dofinansowanie na kursy, szkolenia czy kontynuowanie nauki. Zazwyczaj możemy liczyć na całkowite opłacenie takich zajęć. Warto również skorzystać z pomocy doradców zawodowych, którzy pomogą nam w określeniu swojej ścieżki zawodowej. Wiele osób nie ma pojęcia w jakich branżach szukać pracy, a doradca pomoże nam w odkryciu naszych mocnych stron i ukierunkowaniu kariery. Projekty pomagają również znaleźć pracę, bardzo często za jej rozpoczęcie w innym mieście możemy otrzymać dofinansowanie na początek, a jest to nawet kilka tysięcy. Większość projektów pozwala na skorzystanie z różnych form pomocy, dlatego warto znaleźć jakiś odpowiednie dla nas.

Agencje pośrednictwa pracy

Dużą pomocą w poszukiwaniu idealnej pracy są agencje pracy- pośrednictwo pracy. Wiele z nich jest ukierunkowanych na konkretne branże specjalistyczne, dlatego musimy znaleźć tę właściwą. Dzięki temu mamy pewność, że znajdziemy się w profesjonalnym procesie rekrutacyjnym odpowiednim dla naszej branży. Nie bójmy się aplikować na stanowiska, które nie do końca odpowiadają naszym kwalifikacjom. Być może nasza osobowość pozwoli na dostanie pracy i podszkolenie się w niej do wykonywanych obowiązków.

Agencja pracy- pośrednictwo pracy ma jedną bardzo ważną zaletę. Jeśli zgłosimy się do danej agencji z myślą o konkretnym stanowisku to nawet, gdy nie otrzymamy pracy to pozostaniemy w bazie firmy. Dzięki temu, gdy w agencji będą poszukiwać osoby do pracy z naszej branży to ktoś ponownie się do nas odezwie i będziemy mogli wziąć udział w kolejnym procesie rekrutacyjnym. Zdecydowanie może nam to ułatwić poszukiwanie pracy. Nic nie stoi na przeszkodzie, żeby skorzystać z usług kilku agencji, co zwiększy nasze szanse.

Aps Profit Pracownicy z Ukrainy.
ul. Emilii Plater 14B/U1
71-635 Szczecin
+48 91 462 43 12
www.apsprofit.pl

 

szwedzki