Studio tatuażu

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Studio tatuażu – jest ich coraz więcej. Obecnie, aby zrobić sobie tatuaż, nie musimy już jeździć do dużych miast, bo nawet w małych miejscowościach pracują prawdziwi artyści. Osoby tatuujące się po raz pierwszy i początkujące w tatuowaniu mogą mieć duży problem z wyborem najlepszego studia tatuażu. I nie ma co się nad tym zastanawiać, bo od naszych wyborów zależą wzorce nakładane na nas przez całe życie.

Warto poświęcić czas na zapoznanie się z motywem, jeśli chcemy, aby był dla nas wyjątkowy, pięknie wyglądał i podobał się innym. Nie ma wątpliwości, że tatuowanie to sztuka wymagająca niesamowitych umiejętności. Pracownicy profesjonalnych studiów tatuażu reprezentują różne trendy i wszyscy tatuują na różne sposoby. To jest jak z malarzem – kilku malarzy nigdy nie namaluje danego dzieła w ten sam sposób. Jeśli jesteśmy na etapie szukania idealnego wzoru i poznawania stylów, warto odwiedzić wydarzenie pod nazwą „Tattoo Konwent”.

To festiwal tatuażu i muzyki, który odbywa się co roku w największym polskim mieście. Można zobaczyć prace największych artystów w dziedzinie tatuażu, porozmawiać z nimi i dowiedzieć się o aktualnych trendach. Na każdym wydarzeniu pojawia się około stu pięćdziesięciu artystów, z których każdy ma zupełnie inne dzieło. Pracują w studiach tatuażu w całej Polsce, więc na pewno znajdziemy kogoś do pracy w naszym mieście. Realistyczne tatuaże są teraz w modzie. Najlepsza praca zapiera dech w piersiach. Wykonane są z fotograficzną precyzją i dlatego wymagają od artysty ogromnego talentu i doświadczenia. W profesjonalnych studiach tatuażu realistyczne prace dostępne są zarówno w szarościach, jak iw kolorze. Ten styl jest najczęściej używany do tworzenia portretów. Mistrzem tego stylu jest niewątpliwie Tomasz Torfiński, właściciel studia tatuażu „INK-ognito”.

Studio tatuażu
Studio tatuażu

Jeśli klientowi zależy na idealnym odwzorowaniu portretu, z pewnością nie zawiedzie się na pracy tego tatuatora. Innym stylem, który wciąż jest często wykonywany w studiach tatuażu, jest old school. Jego nazwa może być myląca, ale to nic innego jak tradycyjny tatuaż. Te piękne projekty charakteryzują się przede wszystkim grubymi liniami, wyrazistymi konturami i kolorowymi wypełnieniami.

Miłośnicy tego stylu najczęściej wybierają małe tatuaże przedstawiające motywy botaniczne (np. kwiaty, lasy) lub zwierzęta. Nie brakuje też klasyków jak figurki czy czaszki. Niekwestionowanym mistrzem tego stylu jest Patrick Hilton. Zdobył wiele nagród, a jego unikalny styl jest łatwo rozpoznawalny na ulicy. Udając się do warszawskiego studia tatuażu, w którym pracuje, możemy być pewni, że będziemy mieć tatuaż, który zachwyci niejednego.

Hilton jest miłośnikiem pastelowych kolorów, czego wielu artystów nie jest. Warto zauważyć, że projekty, które stworzył, były również wykorzystywane w modnej odzieży. W naszych poszukiwaniach idealnego wzoru kolejne style, które napotkamy to newschoole i neotraditionale. Oba te style pochodzą ze starej szkoły, ale są jej nowoczesnymi odmianami. Ich główną cechą jest światłocień, a pracownicy studia tatuażu wykonują je w czarno-białej kolorystyce. Wyraźnym pionierem tego stylu jest Bartek Kos, założyciel studia tatuażu „Kos”. Innym stylem, o którym warto wspomnieć, są tatuaże graficzne. Wykonane są również w odcieniach szarości. Są bardzo podobne do rysunków rysowanych ołówkiem, przypominają szkice.

Jeśli chcesz wykonać tego typu tatuaż, powinieneś skorzystać z usług studia tatuażu „Zmierzloki Tatto”. Pracować tam będą Monika Malewska i Oliwia Daszkiewicz, które wykonają piękne graficzne tatuaże. Mniej popularnym stylem tatuażu jest zdobienie. Cechą tego stylu jest użycie kropek zamiast linii. Za pomocą powyższych punktów powstają głównie proste kobiece tatuaże. Jeśli interesuje nas taki rodzaj tatuażu, powinniśmy udać się do studia tatuażu „Matata Tattoo” i skorzystać z usług prawdziwej mistrzyni sztuki tatuażu Darii Haxan.

Innym godnym uwagi stylem jest malarstwo akwarelowe. Tego typu tatuaże charakteryzują się intensywnymi kolorami. Mistrzem tego tatuażu jest pracownik studia tatuażu “Zajawa Tattoo”. Nie wszystkie tatuaże można przypisać do określonego stylu, dlatego przy wyborze idealnego wzoru powinniśmy przede wszystkim kierować się własnym gustem. W dobrym studiu tatuażu artysta nie będzie miał problemu ze stworzeniem tatuażu z kilku różnych stylów.

Ponieważ tatuujemy całe życie, warto poświęcić czas na znalezienie idealnego wzoru, stylu i studia tatuażu. Jeśli cierpliwie zagłębimy się w ten temat, nie pożałujemy, a także uzyskamy świetne informacje na temat pielęgnacji tatuażu. Warto też zapytać kogokolwiek, kto dla nas występował, doświadczony tatuażysta nie miałby problemu z odpowiedzią na nasze pytania.