Botox na likwidacja zmarszczek na czole, w okolicy oczu i ust

Botox na likwidacja zmarszczek na czole, w okolicy oczu i ust. Terapia botulinowa oparta na oczyszczonej toksynie botulinowej typu A to sprawdzony sposób na eliminację i zapobieganie zmarszczkom . Korekcja zmarszczek twarzy za pomocą botoxu, jest skuteczną i bezpieczną procedurą, jeśli jest wykonywana przez wykwalifikowanego kosmetologa. Działanie zastrzyków z botoxu na likwidację zmarszczek polega na blokowaniu impulsów nerwowych, co zapewnia trwałe rozluźnienie mięśni. W wyniku przeprowadzonego zabiegu zmarszczki stają się niewidoczne, skóra zostaje wygładzona, kolejne zmarszczki i fałdy nie tworzą się.

Botox – likwidacja zmarszczek na twarzy

Botox na likwidację zmarszczek wykazuje skuteczność i jest odpowiednio certyfikowany. Działa na całym obszarze twarzy doskonale nadaje się do zastosowania przeciw zmarszczkom pod oczami (eliminuje kurze łapki, w kącikach oczu) . Inne wskazania to:

 • Zmarszczki na na czole, między brwiami, na nosie, na skroniach;
 • Zmarszczki w dolnej jednej trzeciej twarzy: zmarszczki marionetkowe w okolicy podbródka
 • Zmarszczki w strefie okołozębowej (wokół ust).

   Toksyna botulinowa jest głównym składnikiem wszystkich leków wstrzykiwanych w celu rozluźnienia mięśni twarzy. Po 5-7 dniach widać efekt zabiegu, którego szczyt występuje pod koniec drugiego tygodnia (w rzadkich przypadkach maksymalny wynik osiągnięto pod koniec 4 tygodni po sesji).

Zabieg z użyciem botoxu – likwidacja zmarszczek na czole

Botox jest po prostu idealny do korygowania zmarszczek na czole, dlatego prawie każdy, kto chce przedłużyć młodość tak długo, jak to możliwe, z pewnością użyje go na czole prędzej czy później. Ważne jest, aby zrozumieć, że im szybciej można zatrzymać tworzenie się zmarszczek, tym lepszy efekt, dlatego nawet wiele młodych kobiet, które mają nawyk marszczenia czoła, zwraca się do kosmetologa po zastrzyki z botoxu na likwidację zmarszczek w tym obszarze, w wyniku, czego unikają pojawienia się głębokich poprzecznych zmarszczek oraz głębokich linii między brwiami.

Jak przebiega procedura wstrzykiwania botoxu na likwidację zmarszczek?

   Korekcja zmarszczek za pomocą botoksu zajmuje około 10-20 minut i nie ma praktycznie żadnej rehabilitacji, jako takiej, więc tę procedurę można zaplanować nawet podczas przerwy w dniu pracy. Pierwszym etapem jest określenie punktów podania leku.Ten etap jest bardzo odpowiedzialny, ponieważ kosmetolog musi mieć głęboką wiedzę na temat anatomii, aby określić prawidłowe punkty, które poprawią wyraz twarzy bez zniekształcania go. Ważne jest tutaj dokładne oko i doświadczenie specjalisty. Następnie rozpoczyna się wstrzykiwanie w wybrane obszary (na przykład wstrzykiwany jest botoks do zmarszczek nosowo-wargowych, kącików oczu lub czoła). W razie potrzeby można zastosować znieczulenie miejscowe, ale ogólnie nie ma takiej potrzeby: procedura jest szybka i dość wygodna.

Kto potrzebuje zastrzyków?

Każdy, kto dużo się śmieje, marszczy brwi, w pełni pokazuje emocje (i robi to, co należy). Zmarszczki mimiczne mogą pojawić się w każdym wieku, nawet w liceum. Łatwo to jednak naprawić za pomocą jednej procedury. Większość botoksu stosuje się po 25 (z pojawieniem się pierwszych zmarszczek w okolicy oczu) i do 65. Zabiegi są popularne wśród wszystkich kategorii klientów, zwłaszcza, że ich cena jest dość rozsądna.

Przygotowanie do procedury, rehabilitacji, przeciwwskazania

Kilka dni przed podjęciem decyzji o usunięciu zmarszczek za pomocą botoksu należy unikać przyjmowania niektórych leków i alkoholu. Po korekcie można zaobserwować niewielki obrzęk w miejscu wstrzyknięcia przez kilka godzin, ale przechodzi szybko. Lek oddziałuje na mięśnie twarzy przez 2-4 dni (następuje zmiana wyrazu twarzy, zauważalne wygładzenie skóry). Aby utrzymać wynik przez długi czas, należy powtórzyć procedurę, gdy tylko poczuje się, że nadmiar mimiki zaczyna wracać.

Korekcja zmarszczek twarzy za pomocą Botoxu ma pewne przeciwwskazania:

 • Zaburzenia krwawienia
 • Onkologia
 • Alergie
 • Ciąża i laktacja
 • Ostry okres chorób zakaźnych
 • Zmiany skórne w obszarze zabiegowym.

 

Wyniki wstrzyknięć botoksu przy likwidacji zmarszczek

 Botox wykazuje dobre wyniki przy usuwaniu zmarszczek pod oczami, na czole i wokół ust. Po zabiegu można zauważyć:

   • Eliminacja efektów nadmiernej mimiki twarzy, które tworzą głębokie zmarszczki i fałdy
   • Widoczne zmniejszenie głębokości zmarszczek po 2 tygodniach
   • Stopniowe wygładzanie zmarszczek przez cały czas trwania leku (5-8 miesięcy)
   • Zapobieganie pojawianiu się nowych zmarszczek na twarzy.

   Najlepsze wyniki osiąga się dzięki kombinacji zastrzyków z botoksu na likwidację zmarszczek twarzy i poprawienie jej konturów. W tym przypadku mechanizm powstawania zmarszczek jest zablokowany, a już utworzony fałd jest wypełniony botoksem, który nie tylko zapewnia natychmiastowy efekt wizualny, ale także rozpoczyna proces odmładzania skóry.

   Po wprowadzeniu zastrzyku toksyny botulinowej u osoby zostaje zachowany jego naturalny wyraz twarzy. Miejscowy paraliż mięśni twarzy podczas działania neurotoksyny nie tylko wygładzi skórę, redukując zmarszczki, ale także nauczy osobę, aby nie marszczyła brwi i nie mrużyła oczu, aby w przyszłości potrzebowała mniej zastrzyków.

M-estetica medycyna estetyczna
Aleja Komisji Edukacji Narodowej 21/lok U7
02-797 Warszawa
666404584
www.m-estetica.pl