Masaż tajski http://taotaospa.pl/masaz-tajski-grodzisk/ jest bardzo popularną formą masażu, która coraz częściej pojawia się w ofercie różnych salonów kosmetycznych lub spa. Dzięki swoim licznym zaletom możemy go stosować nie tylko jako formę relaksu, ale także element terapii w przypadku bólów kręgosłupa, migren, przewlekłego stresu lub zaburzeń depresyjnych. W zależności od osoby, która go wykonuje oraz wybranej przez nas opcji, masaż tajski może nieco się różnić. Jeśli chcesz dowiedzieć się jak wyglądają poszczególne rodzaje tego masażu, jak przebiega cała procedura i jakie korzyści może nam przynieść, koniecznie przeczytaj poniższy tekst.
Tradycyjny masaż tajski
Klasyczna forma masażu tajskiego wykonywana jest w ubraniu. Należy zaznaczyć, że nie jest to ubranie klienta, a specjalny jednorazowy kostium, który zapewni nam salon. Cały rytuał rozpoczynany jest od stóp. Masażystka przemywa je ciepłym ręcznikiem, a następnie przechodzi do masażu nóg i pośladków. Kolejnym etapem jest rozmasowanie mięśni pleców, karku i rąk. Następnie klient proszony jest o położenie się na plecach i przystępuje się do masażu przedniej części ciała. Całość kończy się umyciem rąk i masażem twarzy i głowy.
Podczas masażu oprócz klasycznych technik uciskania, wyciągania i głaskania, używane są również elementy akupresury i refleksologii. Wykorzystuje się także pozycje z jogi pasywnej. Oznacza to, że nie musimy używać siły swoich mięśni, a za ustawienie naszego ciała w odpowiedniej pozycji odpowiada masażystka. Warto także zwrócić uwagę na to, że w trakcie masażu masażystka może na nas siadać lub nawet chodzić nam po plecach. Są to jedne z najbardziej charakterystycznych elementów masażu tajskiego i pomimo tego, że na początku mogą wydawać nam się nieco specyficzne, to właśnie w nich tkwi moc tego zabiegu. Masaż tajski zwykle trwa od godziny do dwóch i może być przeprowadzany zarówno przez jedną jak również dwie osoby.
Olejkowy masaż tajski
Masaż tajski z użyciem olejków aromatycznych, wykonywany jest na gołej skórze. Osoba, która jest masowana pozostaje jedynie w bieliźnie jednorazowej. Cała procedura wykonywana jest na materacu o średniej twardości. Podobnie jak w klasycznym tajskim masażu, masuje się całe ciało. Masażystka stopniowo przechodzi od stóp, aż do samej głowy. Olejkowy masaż tajski http://taotaospa.pl/masaz-tajski-warszawa-masaz-olejkowy/ również obejmuje stosowanie się różnego rodzaju technik uciskowych i wyciągających. Obecne są także niektóre pozycje z jogi pasywnej. Przed zakończeniem masażu wszystkie użyte w nim olejki powinny ulec całkowitemu wchłonięciu przez skórę. Dzięki temu nie musimy obawiać się o zabrudzenie ubrań. Wykorzystywane olejki eteryczne oprócz pięknego zapachu posiadają również wiele właściwości odżywczych. W zależności od salonu lub spa http://taotaospa.pl/ w jakim wykonywany jest masaż, możemy spotkać się z olejkiem jaśminowym, z białej magnolii, lawendowym, z drzewa sandałowego lub szpikanardu. Dostępne są także różnego rodzaju witaminowe oliwki i mleczka do masażu zawierające całe kompleksy witamin. Sprawia to, że oprócz uczucia relaksu i odprężenia, będziemy mogli dodatkowo odżywić i ujędrnić naszą skórę. Łagodny zapach olejków wspomaga leczenie bezsenności, działa uspokajająco i przeciwdepresyjnie. Oleje mogą również pomóc w leczeniu podrażnień i zaczerwienień skóry suchej i wrażliwej. Niektóre składniki olejków regulują produkcję sebum, zapobiegają nadmiernemu łuszczeniu się naskórka i wzmacniają paznokcie.
Czy masaż tajski jest bolesny?
W przypadku gdy nasze mięśnie są bardzo napięte masaż tajski w niektórych momentach może powodować u nas lekki dyskomfort. Nie jest to jednak typowy ból, a jedynie uczucie, które pojawia się gdy nasze mięśnie są rozciągane i rozluźnione. Sam masaż nie powinien powodować bólu, jeśli takowy odczuwamy warto poprosić masażystkę by stosowała delikatniejsze techniki.
Masaż tajski – u kogo jest zalecany?
Masaż polecany jest w szczególności osobom, które na co dzień mają do czynienia z długotrwałym stresem. Idealnie sprawdzi się w przypadku chronicznego zmęczenia i braku energii. Może okazać się pomocny również w zaburzeniach depresyjnych. Warto jednak zaznaczyć, że stanowi on jedynie element terapii i nie zastąpi konsultacji ze specjalistą. Klasyczny masaż tajski pomaga również zniwelować ból pleców i bóle migrenowe. Jest wskazany w przypadku bólu stawów, przykurczu mięśni oraz przykurczu ścięgien. Ponieważ pomaga nam przyśpieszyć przemianę materii w organizmie, może być wykorzystywany także przez osoby, które chcą zrzucić kilka zbędnych kilogramów. Co więcej tajski masaż może wspierać odporność i działać odtruwająco na organizm. Jego regularne wykonywanie usprawni pracę naszego układu krwionośnego, limfatycznego, trawiennego i hormonalnego.
Przeciwskazania do masażu
Tradycyjny masaż tajski nie jest zalecany w przypadku kobiet ciężarnych. Nie należy go również wykonywać u osób, które borykają się z ostrymi stanami zapalnymi lub występują u nich choroby zakaźne. Przeciwwskazanie stanowi również gorączka. Co więcej nie zaleca się go także w przypadkach krwotoków, osteoporozy, zapalenia żył i chorób skóry. Z tego typu masażu powinny zrezygnować także osoby ze zdiagnozowanymi tętniakami, po niedawnych złamaniach kości, z chorobą nowotworową, miażdżycą oraz wadami serca.