Hurtownia sztucznych kwiatów – jak znaleźć odpowiednią?

Hurtownia sztucznych kwiatów - jak znaleźć odpowiednią?

Zakup kwiatów to czynność, której od czasu do czasu podejmuje się każdy z nas. Zazwyczaj chodzi o święta, specjalne okazje takie jak imieniny czy wesela. Wręczenie ich w postaci podarunku świadczy o wysokiej kulturze osobistej i wyrachowaniu. Jeśli dokonujemy tego zakupu regularnie, a nie chcemy, by zaniedbany prezent szybko dał o sobie znać, to warto odwiedzić miejsce, jakim jest hurtownia sztucznych kwiatów. W tym artykule krok po kroku pokazujemy jak tego dokonać.

Czy hurtownia sztucznych kwiatów ma przewagę nad tradycyjną?

Spoglądając na kwiaty w trakcie wizyty u znajomych czy chociażby na fotografii, zastanawiamy się nad ich naturalnością. To nawyk, który towarzyszy nam już od najmłodszych lat, a przyczyną tego jest oczywiście krytyczne podejście osób starszych do sztucznych wyrobów. Warto jednak mieć na uwadze, że jest to uprzedzone podejście i zwykle niepraktyczne. O ile nie mamy do czynienia z osobą zajmującą się pielęgnacją kwiatów zawodowo, szanse na długi żywot roślin są niewielkie. Hurtownia sztucznych kwiatów jest odpowiedzią na problem osób niezaznajomionych z pielęgnacją kwiatów. Sztuczne odpowiedniki spodobają się każdemu i niejednokrotnie obudzą w nas wewnętrznego estetę. To gwarancja na zaoszczędzenie czasu na podlewaniu i długowieczność podarowanych ozdób. Pamiętajmy, że pierwsze skrzypce nadal mogą grać naturalne kwiaty, natomiast sztuczne dopełniać ich wygląd. Jeśli weźmiemy pod uwagę możliwości dzisiejszej techniki, okaże się, że wyglądem potrafią zaspokoić zmysły wieloletnich mistrzów i mistrzyń florystyki.

Gdzie znaleźć hurtownię sztucznych kwiatów?

Poszukiwanie hurtowni sztucznych kwiatów warto rozpocząć od swoich potrzeb. Tego rodzaju rośliny ozdobne mogą różnić się pod względem kolorystyki, wiązań, a także połączeń. Wiele z nich dostosowane będzie do szczególnych okazji. Niektóre można będzie wręczyć jako podarunek, a inne sprawią, że w skromny, lecz skuteczny sposób poprawimy humor swoim bliskim. Typowa hurtownia sztucznych kwiatów nie będzie specjalizować się w jednym rodzaju rośliny, a zatem wybór będzie praktycznie nieograniczony. Do takiego sklepu warto wejść z planem, aby nie zginąć w morzu nieskończonych wyborów. Hurtownia sztucznych kwiatów dostępna jest lokalnie w większości polskich miast. Jednak to rozwiązanie nie zawsze pozwala nam z góry sprawdzić co fizycznie znajduje się w sklepie. Lepszą alternatywą jest hurtownia działająca na terenie całego kraju. Z reguły te oferują największy wybór, a także wysyłkę z zabezpieczeniem zawartości. Dostawa wcale nie musi kosztować dużo, bo przy zamówieniu większej liczby kompozycji otrzymamy specjalne rabaty. Kwiaty bardzo często jesteśmy w stanie wręczyć już następnego dnia. Z drugiej strony zaletą hurtowni stacjonarnej kwiatów jest możliwość obejrzenia i sprawdzenia jak dana kompozycja prezentuje się w rzeczywistości. To szansa na poznanie aromatu oraz faktury wybranego odpowiednika. I o ile opisy w internecie mogą trafnie oddawać bukiet zapachowy, to słowa nigdy nie przekażą nam realnych wrażeń. Ich znajomość jest konieczna do tego, aby wybór był adekwatny do naszych oczekiwań.

Różnica w cenie kwiatów sztucznych, a prawdziwych

Jedną z kwestii, które mamy na względzie wybierając sztuczne kwiaty jest ich cena. Czy rzeczywiście jest taniej? Na to pytanie już na wstępie można odpowiedzieć tak, będzie taniej. To wszystko za sprawą tego, że takie kwiaty wystarczy wymieniać raz na kilka lat, a nie co kilka tygodni. Różnica widoczna jest też w trakcie zakupu. Koszt produkcji kwiatów sztucznych jest niższy niż prawdziwych. Nie wymagają one zaangażowania hodowcy i są produkowane w powtarzalnym procesie produkcyjnym. Do ich wykonania wykorzystuje się przede wszystkim silikon, dzięki czemu zyskują połysk, a nałożona farba trwałe przylega do powierzchni, tworząc unikalną estetykę kompozycji. Ile zapłacimy za przeciętny bukiet sztucznych kwiatów? Niedużo, bo około 20 – 40 zł. Większe kompozycje zdobnicze na wesela to kwestia 80 – 100 zł. Warto zwrócić uwagę na promocje, aby zaopatrzyć się w atrakcyjne wiązanki przed świętami, a cenne złotówki odłożyć do portfela. Częstym błędem popełnianym w trakcie zakupów jest dobór niedostatecznej liczby kwiatów. Warto przemyśleć zakupy i sprawdzić wszystkie miejsca, które chcielibyśmy udekorować. Florystę pracującego w hurtowni warto zapytać o proponowane do wystroju wnętrza kompozycje.

Akcesoria przydatne w kwestii sztucznych kwiatów

Tworząc aranżację wzbogaconą o sztuczne kwiaty, możemy pomyśleć o akcesoriach dodatkowych. Same kwiaty niekiedy dostarczane są w foliowym opakowaniu, jednak nie jest to zbyt praktyczna opcja. Producenci zamiast tego proponują zaopatrzyć się w doniczki, które są dołączane do kwiatów na etapie produkcji. Mogłoby się wydawać, że kwiat sztuczny nie może ulec uszkodzeniu. Jest to jedynie półprawda, albowiem zaniedbany zepsuje się – nie tak jak tradycyjny – ale będzie zakurzony i utraci swój połysk. Warto co jakiś czas przetrzeć je ściereczką z detergentem, aby zachować charakterystyczny dla nich efekt nowości.