Podolog z Warszawy

Podolog z Warszawy

Podolog z Warszawy: czasami nasze stopy potrzebują intensywniejszej pielęgnacji niż zwykłe zabiegi higieniczne skóry stóp i paznokci. Przy tak nieprzyjemnych sytuacjach, jak pęknięcia, wrastające paznokcie czy infekcje grzybicze, pedicure medyczny wystarczy. Aby poddać się takiemu zabiegowi trzeba umówić się na wizytę u podologa. Ten rodzaj pielęgnacji to świetny sposób na utrzymanie zdrowych i wspaniałych stóp. Dzisiaj zastanowimy się, czym jest pedicure medyczny, z jakich głównych etapów składa się taka procedura, a także ujawnimy główne zalety tej technologii.

Kilka cech zawodu podologa

Podolog z Warszawy bada stopy i diagnozuje problem. W niektórych przypadkach wymagane jest dodatkowe badanie przez specjalistów, ponieważ problemy ze stopami często wskazują na obecność chorób nabytych lub przewlekłych, a także zachodzących w organizmie procesów zapalnych.

Podolog w Warszawie zajmuje się pielęgnacją stóp przy następujących problemach:

 • Wrastające płytki paznokci.
 • Infekcja grzybicza stóp i płytek paznokciowych.
 • Procesy zapalne związane z deformacją płytek paznokciowych.
 • Modzele, odciski.
 • Zwiększona potliwość.
 • Pęknięcia stóp, inne.

Esencja pedicure medycznego wykonywanego przez podologa w Warszawie

Pedicure medyczny to jeden z rodzajów profesjonalnego dbania o stopy, mający na celu rozwiązanie wielu schorzeń paznokci. Podczas takiego pedicure podolog w Warszawie używa różnych pielęgnacyjnych preparatów kosmetycznych, które skutecznie radzą sobie z Twoim indywidualnym problemem. Główną cechą wyróżniającą pielęgnację stóp jest prawidłowe połączenie zadbanego i bezpiecznego pedicure z użyciem specjalnych kosmetyków kosmetologicznych.

Główne cechy tej procedury:

Podolog z WarszawyBezpieczna i bezbolesna opcja pedicure, odpowiednia jest zarówno dla kobiet w ciąży, jak i diabetyków. Pedicure medyczny jest niezbędny do likwidacji pęknięć i szorstkich modzeli, leczenia chorób grzybiczych i wrastających paznokci. Jeśli masz jeden z wymienionych problemów, przed zabiegiem zdecydowanie musisz poinformować o tym specjalistę. Na tej podstawie podolog w Warszawie dobierze dla Ciebie niezbędne preparaty pielęgnacyjne, a także rozważy kolejność typów pielęgnacji stóp. Jeżeli będzie taka potrzeba udzieli wskazówek do jakiego specjalisty się udać: dermatologa, diabetologa, ortopedy.

Przy pęknięciach, łuszczycy, grzybicy, wrastających paznokciach i stopie cukrzycowej zaleca się wykonywanie skutecznego i dokładnego pedicure medycznego co trzy tygodnie. W przypadku ostrych problemów skóry stóp i paznokci konieczne jest ścisłe przestrzeganie zalecanego odstępu czasu między wizytami w celu szybkiego zapobiegania postępującej chorobie.

Korzyści z pedicure medycznego wykonywanego przez podologa w Warszawie

Jeśli masz problem ze stopami, pedicure medyczny to świetny sposób na uporządkowanie stóp. Ta technologia jest popularna i ma wiele zalet:

 • Bezpieczeństwo procedury. Doświadczony podolog w Warszawie poradzi sobie z każdym zadaniem. Oczyszczając stopy, grzbiety boczne i płytki paznokcia za pomocą urządzenia, delikatnie usuwa tylko zrogowaciałą warstwę skóry, nie uszkadzając zdrowych tkanek. Jest to bardzo ważne w zespole stopy cukrzycowej.
 • Kosmetyki użyte w tym zabiegu mają działanie antyseptyczne, gojące i regenerujące.
 • Dzięki tej metodzie pielęgnacji stopy i palców ryzyko uszkodzenia i obrażeń jest zminimalizowane. Ponadto technologia ta wiąże się z użyciem specjalnych zmywaczy do zmiękczania skóry stóp, co samo w sobie jest mniej traumatyczne niż klasyczny pedicure.

Instrukcję krok po kroku dotyczącą pedicure medycznego podaje podolog w Warszawie

Zabieg pedicure medycznego to sekwencyjne uzdrawianie skóry stopy, palców, a także płytki paznokcia. Wysokiej jakości pedicure medyczny wykonywany jest przez doświadczonego podologa w Warszawie z uwzględnieniem indywidualnych cech.

 • Po krótkiej konsultacji z podologiem i zbadaniu stóp w celu zidentyfikowania wszelkich patologii, zostaniesz wprowadzony do kilku opcji rozwiązania problemu.
 • Następnie Twoje stopy są przemywane środkiem antyseptycznym.
 • Następnie na skórę nóg nakładany jest specjalny emolient.
 • Za pomocą zestawu do pedicure i różnych przystawek podolog usuwa zrogowaciałą warstwę skóry, szlifując stopę. Jeśli masz jakąkolwiek chorobę, wówczas podolog wykona szereg zabiegów, które są niezbędne do jak najszybszego powrotu stanu stóp do zdrowia.
 • Po zakończeniu pracy na stopie specjalista zaczyna przetwarzać płytkę paznokcia. Skraca wolną krawędź, modeluje paznokcie, szlifuje i poleruje powierzchnię naturalnej płytki, a także traktuje ją specjalnymi preparatami.
 • Ostatnim etapem pedicure jest zastosowanie środków przeciwgrzybiczych oraz lekki masaż stóp przy użyciu odżywczego kremu.

Istotnym warunkiem wykonania pedicure medycznego jest pełna sterylność narzędzi i dysz sprzętowych. Jest to konieczne, aby nie zarazić klienta żadną chorobą, a także uniknąć rozprzestrzenienia się choroby na zdrowe obszary skóry i paznokci. Medyczny pedicure pomoże nie tylko pozbyć się tak poważnych problemów, jak np. grzybica czy łuszczyca paznokci, ale także utrzyma stopy w czystości, dzięki czemu będą piękne i zdrowe. Pamiętaj, że Twoje stopy potrzebują regularnej pielęgnacji!