Ile kosztują implanty zębowe?

Ile kosztują implanty zębowe?

Piękny, idealnie równy śnieżnobiały uśmiech to marzenie niejednego człowieka. Najczęściej jednak zęby nie spełniają oczekiwań ich posiadaczy. Na ich wygląd ma oczywiście fakt, czy i w jaki sposób ktoś dba o swoje zęby, jednak często nie mamy na to tak dużego wpływu, jak myśleliśmy. Nie ma się czym martwić, ponieważ medycyna rozwinęła się już do tego stopnia, że w całkiem nieskomplikowany sposób można wstawić sobie sztuczne zęby. I prawdopodobnie nikt nawet nie zobaczy żadnej różnicy. Ale jaka jest cena takiego zabiegu i w jaki sposób wygląda cały jego proces? Warto się tego dowiedzieć.

Implanty zębowe – czym są?

Implanty zębowe https://doboszimplanty.pl/metamorfozy/ często bywają mylnie nazywane implantami stomatologicznymi, jednak niezależnie od tego, jak są nazywane, chodzi o to samo. Czym zatem są te implanty? Ich zadaniem jest zastępowanie korzenia zęba, na którego miejsce są wstawiane. Zwykle mają kształt ściętego stożka lub walca. Czasem zdarza się także, że dana osoba posiada wąskie kości i w takich przypadkach, implanty posiadają kształt klina.

Jak wygląda wstawianie implantu?

Zawsze warto dowiedzieć się wcześniej, w jaki sposób wygląda zabieg implantacji zęba, bądź nawet całej szczęki. Cały proces od momentu pierwszej konsultacji u lekarza, aż do momentu końca zabiegu, składa się z kilku etapów, o których przeczytasz poniżej.

1) Konsultacja z lekarzem – podczas pierwszej wizyty z wybranym lekarzem, należy przekazać specjaliście wszystkie niezbędne informacje dotyczące stanu zdrowia, ponieważ może mieć to wpływ na to, czy zabieg może zostać wykonany, czy też ze względu możliwych powikłań wykonany zostać nie może. Lekarz zapyta również o Twoje preferencje względem finalnego wyglądu zęba czy szczęki. Dowiesz się także wszystkiego, co dotyczy całego procesu implantacji.

2) Wykonanie zabiegu – przy tym punkcie należy poruszyć temat bólu. Wiele osób zastanawia się, czy podczas wykonywania zabiegu implantacji odczuwa się ból i dyskomfort. Druga kwestia jest kwestią indywidualną, jednak pierwsza nie powinna występować. Powodem tego jest znieczulenie. Znieczulenie jest stosowane na całą szczękę, bądź miejscowo, wszystko zależy od tego, w jakim stopniu dokonywana jest implantacja. Tak więc po wykonaniu znieczulenia, specjalista nacina delikatnie miejsce, w którym wszczepiany będzie implant, następnie specjalistycznym wiertłem robi otwór na implant, a na samym końcu wszczepia implant. Po wykonaniu tego całego procesu, zakłada szwy, które po około dwóch tygodniach należy będzie zdjąć.

3) Rekonwalescencja po wykonanym zabiegu – na ostatni etap procesu implantacji składa się odpoczynek. W tym okresie bardzo ważne jest, aby stosować się do zaleceń lekarza. Dlaczego? Ponieważ pierwsze dwa tygodnie po zabiegu to okres, w którym naruszone tkanki mają czas na zagojenie się. Nie stosując się do zaleceń można doprowadzić do różnych powikłań, które mogą okazać się przykre w dolegliwościach oraz dosyć kosztowne w naprawianiu doznanego uszczerbku. Jakie są zatem te zalecenia?

– Przede wszystkim zero palenia. Dotyczy to zarówno palenia zwykłych papierosów, jak i papierosów elektronicznych, ponieważ nikotyna jest wyjątkowo szkodliwa podczas procesu gojenia się.

– W tym okresie najlepiej jest również spożywać głownie płyny lub miękkie posiłki, które nie naruszą stabilizacji nowej szczęki, bądź pojedynczego zęba.

– Warto jest także przepłukiwać jamę ustną po każdym posiłku, by pozbyć się resztek jedzenia spomiędzy zębów.

– Jeżeli lekarz przepisał jakiekolwiek leki wspomagające rekonwalescencje, bądź przeciw bólowe, z pewnością nie zrobił tego bez żadnego powodu.

– I ostatni punkt – po mniej więcej dwóch tygodniach od momentu wykonania zabiegu, należy udać się do specjalisty w celu usunięcia założonych szwów.

Implanty zębów – przeciwwskazaniaOd czego zależy cena implantów zębowych?

By wykonać zabieg implantacji za najniższą cenę, należy dowiedzieć się kilku rzeczy. Przede wszystkim trzeba znaleźć specjalistę, który nie tylko będzie tani, ale także spełni warunki, jakie będą Ci odpowiadać. Druga kwestia dotyczy producenta implantów. Następnym krokiem jest wybór metody implantacji. Przed wykonaniem zabiegu, konieczne jest także wykonanie dodatkowych badań, jakie zleci specjalista, z którym odbyły się konsultacje. Wiele również zależy od lokalizacji, w jakiej położonej jest placówka. Oczywistym jest, że im większa renoma placówki oraz im większe miasto tym ceny mogą być zupełnie różne.

Zobacz również:

 

Ceny, z jakimi można się spotkać:

Konsultacja implantologiczna to cena mniej więcej, w zależności od czynników 100 złotych. Należy również wykonać diagnostykę i przeprowadzić badania – koszt około 150 złotych. Nie są to szczególnie wygórowane kwoty, jednak cena, jakiej żądają specjaliści za sam proces wykonania zabiegu jest już nieco wyższy. Wynosi mniej więcej 1800 złotych. Do tego dochodzi również kwota, jaką należy zapłacić za przygotowanie i założenie korony porcelanowej na implant. Jest to koszt około 1500 złotych. Przedstawione ceny dotyczą zabiegu jednego zęba, zatem każdy kolejny ząb będzie kosztować następne tyle.